SAMODZIELNA PRACOWNIA INFORMACJI OBRAZOWEJ
Marek Ostrowski
tel. kom. (+48) 602 760031
SAMPER sci-art

www.samper.pl
SAMPER LOGO

ZAPROSZENIE

NA WYKŁAD ŚWIĄTECZNY
PREZENTACJĘ I PROMOCJĘ

TRZECIEGO ALBUMU TRYPTYKU WARSZAWSKIEGO
Marka Ostrowskiego

POKOLENIE VARSOVIA.PL

W dniu 14 grudnia 2007 r. (piątek) o godz. 18 w reprezentacyjnej auli Naczelnej Organizacji Technicznej NOT (Warszawski Dom Technika), ul Czackiego 3/5 odbędzie się wykład związany z prezentacją obiecanego następcy Warsa i Sawy - trzeciego tomu Tryptyku Warszawskiego: "POKOLENIE VARSOVIA.PL". Autor, Marek Ostrowski, przedstawi niezwykłe miejsca w Warszawie widziane z lotu ptaka. Nie tylko zresztą miejsca, ale i niezwykłe czasy. W albumie (i podczas wykładu) znajdą się bowiem zdjęcia z okresu przedwojennego z lat 1926-1939 oraz powojenne wykonane w 1945 r. Prezentacja poświęcona będzie jednocześnie podsumowaniu realizacji dotychczasowych etapów Projektu Warszawa: od Panoramy Warszawy otwierającej Milenium po współczesne tworzenie wirtualnej przestrzeni Obrazowej Bazy Danych, studia varsavianistyczne na warszawskich uczelniach i ambitne projekty edukacyjne w szkołach. Albumy Tryptyku Warszawskiego są pomocą w zrozumieniu miasta, a jednocześnie współtworzeniu jego przestrzeni i tym, co najpiękniejszego i najbardziej wartościowego może przekazać jedno pokolenie drugiemu.

Kto chciałby zobaczyć plac Czterech Krzyży w Warszawie, porównać las sprzed tysiąca lat i dzisiejszy w centrum, spojrzeć na Labirynt i zobaczyć ul. Kruczą w nowym świetle, ma szansę spełnić swoje oczekiwania podczas wykładu lub przeglądając album.

Podczas promocji będzie również możliwość zakupu obu poprzednich albumów: Spojrzenie Warsa i Oblicze Sawy. Można będzie również zamówić je w prezencie gwiazdkowym dla innych - kurier dostarczy zamówione albumy pod podany adres.Prezentacja i promocja pierwszych dwóch tomów albumów Tryptyku Warszawskiego: "Spojrzenie Warsa: i "Oblicze Sawy" odbyła się w październiku 2006 r.

W dniu 29.10.2006 r. (niedziela) o godz. 17 w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 56 na Powiślu odbyła się w ramach spotkania z autorem prezentacja i promocja pierwszych dwóch tomów albumów Tryptyku Warszawskiego: "Spojrzenie Warsa: i "Oblicze Sawy". W czasie prezentacji ich autor przedstawił tajniki wykonywania zdjęc lotniczych, nieznane fakty i interpretacje zdjęć, a także wiele obiektów i zjawisk ukrytych w zdjęciach niewidocznych na pierwszy rzut oka.Zaproszenie na prezentacje
Zaproszenie na prezentacje
Miejsce prezentacji
Miejsce prezentacji - BUW
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
zaprasza na promocję albumów

Marka Ostrowskiego

SPOJRZENIE WARSA
I
OBLICZE SAWY

PIERWSZE ALBUMY TRYPTYKU WARSZAWSKIEGO
ze współczesnymi zdjęciami lotniczymi Warszawy

Co różni Warsa i Sawę w patrzeniu na miasto? Co wynika z konfrontacji ich spojrzen? Jak wykonuje się zdjęcia lotnicze i jak powstawały zdjęcia wykorzystane w albumie? Jaka jest rola informacji obrazowej w odbiorze przestrzeni i krajobrazu? Co można odkryć w zdjęciach? Czy moze być na zdjęciach coś, czego nie widzimy a co widać jak na dłoni? Jak wygląda stolica z powietrza i jakie możliwości stwarza perespektywa lotnicza? Jaki jest związek między estetyką obrazu a jego wartością intelektualną? Kiedy będzie trzeci album?

Same pytania - odpowiedzi na spotkaniu z Czytelnikami.

 
© 2024 SAMPER / SCI-ART